Šahista Karjakin in Carlsen tudi po 12 partijah še vedno izenačena

Tudi po 12 partijah sta Rus in Norvežan še naprej izenačena, končni rezultat je bil 6:6. Jutri tako sledi zadnji dvoboj, ki bo vključeval dodatne partije po pospešenem ritmu.

Zadnja, 12. partija dvoboja za naslov svetovnega šahovskega prvaka med Magnusom Carlsenom iz Norveške in Sergejem Karjakinom iz Rusije se je že po 30 potezah končala z remijem, tekmovalca pa sta tako po vseh 12 partijah še vedno izenačena z rezultatom 6:6.

Na portalu Life so objavili tudi posnetek, ki prikazuje potek partije.

Karjakin je v osmi partiji zmagal in prevzel vodstvo v dvoboju, vendar je Norvežan zmagal v 10. partiji in tako ponovno izenačil rezultat.

Zadnji dvoboj, ki bo dokončno določil zmagovalca, bo potekal 30. novembra. Tekmovalca se bosta pomerila v dodatnih partijah po pospešenem ritmu.

Najprej bosta Karjakin in Carlsen igrala minidvoboj v štirih partijah po pospešenem ritmu, pri čemer bo imel vsak na voljo zgolj 25 minut ob dodatku 10 sekund po vsaki potezi. Zmagovalec bo tisti, ki bo prvi dosegel 2,5 točke.

Če še vedno ne bo zmagovalca, bo sledilo 5 serij v dveh hitropoteznih partijah, v katerih ima igralec na voljo pet minut z dodatkom treh sekund po vsaki potezi. Za zmago zadošča 1,5 točke.

Če tudi to še ne bo dovolj, na koncu sledi t.i. »armagedon«. Žreb bo določil barvi, ki jih bosta imela šahista. Igralec z belimi figurami bo imel na voljo 5 minut, nasprotnik s črnimi pa 4 minute, vendar šahistu s črnimi figurami za zmago zadošča že remi.

Sergej Karjakin je prepričan, da je favorit Carlsen.

© Rossijskaja Gazeta. Vse pravice pridržane.