Miha Mevlja pomagal Rostovu, da bo spomladi igral v Ligi Evropa

Nogometaši ruskega kluba Rostov so se v gosteh uspeli ubraniti pred napadi PSV-ja, končali tekmo z rezultatom 0:0 in si zagotovili uvrstitev v 1/16 finala Lige Evropa. Še posebej pomembno vlogo je odigral slovenski branilec Miha Mevlja.

Ruski nogometni klub Rostov je v zadnjem krogu skupinskega dela Lige prvakov v gosteh pri nizozemskem klubu PSV Eindhoven igral 0:0, osvojil tretje mesto v skupini D in si tako zagotovil, da bo v spomladanskem delu nadaljeval evropsko sezono v Ligi Evropa, kjer bo nastopil v šestnajstini finala tega tekmovanja.

Kot piše portal Life, je Rostov letos prvič igral v Ligi prvakov, klub pa je po proračunu v tem tekmovanju med manj premožnimi, a si je vseeno prvič v svoji zgodovini zagotovil, da bo igral v spomladanskem delu evropskih tekmovanj. Na portalu so pohvalili zlasti obrambo ruskih podprvakov proti Nizozemcem in jo označili za vzorno. »Rostov se je branil preprosto odlično. Obrambni avtobus je bil parkiran tako natančno, da Nizozemci do 79. minute sploh niso uspeli streljati v okvir vrat Soslana Džavajeva (vratarja Rostova). Osrednja branilca Miha Mevlja in Cesar Navas sta odlično prenesla vse, kar je letelo in se gibalo okoli kazenskega prostora.«

26-letni slovenski nogometaš Miha Mevlja je bil ocenjen za najboljšega igralca na Philipps Areni, še posebej pomembno potezo pa je storil v 86. minuti: »V drugem počasu se je obroč okrog vrat Džanajeva vse bolj stiskal. Zdelo se je, da bodo Nizozemci slej kot prej strli odpor Dona: v 86. minuti je žoga že prešla mimo premaganega vratarja, a jo je na črti izbil neustavljivi Mevlja,« je zapisal poročevalec portala Life.

Rostov se je v Ligi prvakov še posebej izkazal v prejšnjem krogu, ko je s 3:2 doma ugnal sloviti Bayern iz Münchna. Mevlja je tedaj novinarjem dejal, da je to največja zmaga v njegovem življenju.

Rostov se bo v šestnajstini finala Lige Evropa pridružil Zenitu iz Peterburga in Krasnodarju, v primeru današnje zmage nad Tottenhamom pa bi se trem ruskim klubom med 32-ico lahko pridružil še CSKA iz Moskve.