Ruska umetnostna drsalka Jevgenija Medvedjeva je na olimpijadi postavila nov svetovni rekord

Kultura in šport
RUSSIA BEYOND
Po začetku tekmovanj na zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu je Rusijo še posebej navdušila 18-letna Jevgenija Medvedjeva, ki se je zapisala v zgodovino z novim rekordom.

Medvedjeva je že prej držala svetovni rekord v kratkem programu (80,85), sedaj pa se je spet zapisala med slavne z nastopom, za katerega je prejela 81,06 točk. S tem je zmagala v kratkem programu.

Toda mlada Rusinja po novem uspehu ne namerava zaspati na lovorikah: »Ponosna sem na mojo ekipo, starše in trenerje. Vsekakor moram dati vse od sebe in pokazati najboljše rezultate.« Sama je za svoj rekordni nastop skromno dejala, da je bil »v redu«.

V tem tekmovanju so ruski olimpijski športniki osvojili drugo mesto in srebrno kolajno v ekipni konkurenci v umetnostnem drsanju.

Do 13. februarja dopoldne so ruski športniki osvojili eno srebrno in dve bronasti medalji. Za bron so poskrbeli Semjon Elistratov (hitrostno drsanje, 1500m) in dvojica Anastasija Brizgalova-Aleksander Krušelnicki (curling, mešane dvojice). Na vrhu lestvice je Nemčija s 4 zlatimi, 1 srebrno in 2 bronastima medaljama.