Hokejska drama: Rusija v podaljšku do zlate medalje na olimpijskih igrah!

Kim Kyung-Hoon/Reuters
Reprezentanca Rusije je v dramatični finalni tekmi proti Nemčiji na koncu upravičila vlogo favorita in vendarle osvojila zlato! To je prva zlata olimpijska medalja Rusov v hokeju na ledu po 26 letih.

Z rezultatom 4:3 (1:0, 0:1, 2:2, 1:0) se je končala finalna hokejska tekma letošnjih olimpijskih iger.

Rusi so povedli 0,5 sekunde pred koncem prve tretjine, ko je zadel Vjačeslav Vojnov, pozneje pa so Nemci otežili situacijo za ruske favorite, ki so se celo znašli na robu poraza. Felix Schütz je v 30. minuti izenačil rezultat na 1:1. V 53. minuti je gol za Rusijo zabil Nikita Gusev, a so Nemci že po 10 sekundah izenačili (Dominic Kahun), v pozni 56. minuti pa celo prevzeli vodstvo (Jonas Müller). Rusi so v zadnjem trenutku uspeli izsiliti podaljšek, saj je v 59. minuti z igralcem manj v polno zadel Gusov.

V podaljšku pa je Rusija med "power-playem" vendarle dosegla odločilni gol - strelec odločilnega zadetka je bil 18-letni Kiril Kaprizov.

Rusi se tako v Pjongčangu veselijo svoje prve zlate olimpijske medalje v moškem hokeju na ledu po 26 letih. Leta 1992 je zmagala takratna reprezentanca Skupnosti neodvisnih držav, ki je nastala takoj po razpadu Sovjetske zveze. Rusija je bila skupno že sedemkrat olimpijska prvakinja (upoštevajoč tudi ZSSR in SND). V finalu je Rusija nazadnje igrala leta 1998, a je takrat v Naganu izgubila proti Čehom z 0:1.

Nad svojo igro na turnirju so lahko več kot zadovoljni tudi nemški poraženci. Nemčija je namreč z drugim mestom na turnirju dosegla svoj najboljši rezultat v zgodovini v tem športu in poskrbela za pravo senzacijo.

Pot do zlata

Rusi so že v skupinskem delu osvojili prvo mesto, ko so po presenetljivem porazu proti Slovaški deklasirali Slovenijo in ZDA. V četrtfinalu olimpijade so brez težav izločili Norvežane (6:1), v polfinalu pa Čehe (3:0).

Poglejte še: Rusinji sta radikalno dvignili standarde umetnostnega drsanja

Vse, ki vam je všeč naša stran, vabimo, da se naročite na pisma uredništva z najboljšimi zgodbami tedna. Naročnina je seveda brezplačna!

Če bi radi uporabili vsebino s spletne strani Russia Beyond (delno ali v celoti), pri svoji objavi dodajte zraven še povezavo na prispevek na naši strani.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .