Rusija je dobila zaušnico: Urugvaj zmagal kar s 3:0

Reuters

Na stadionu v mestu Samara je 41.970 gledalcev računalo na razburljivo tekmo za prvo mesto v skupini A. Urugvaj je domačo reprezentanco na koncu premagal s 3:0, kar je po pisanju tiskovne agencije TASS prvi tako uničujoč poraz Rusov na svetovnih prvenstvih. Seveda se je Rusija vseeno uvrstila v osmino finala.

Rusko moštvo pod taktirko Stanislava Čerčesova je prejelo prvi gol v 10. minuti, ko je Luis Suarez učinkovito izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora. V 23. minuti so Urugvajci povedli z 2:0, ko se je žoga po njihovem strelu vidno odbila od Denisa Čeriševa, ki je s tem dosegel avtogol. Za Ruse so se stvari še poslabšale v 36. minuti z drugim rumenim kartonom branilca Igorja Smoljnikova. Po tej izključitvi so Urugvajci dokončno prevladali na igrišču in si ustvarili še nekaj nevarnih priložnosti, dokler niso v 90. minuti dosegli še tretji zadetek – po urugvajskem kotu in obrambi ruskega vratarja Igorja Akinfejeva je odbito žogo v gol »pospravil« Edinson Cavani.

Selektor Čerčesov je po tekmi ohranil hladno glavo. Novinarjem je dejal, da je »zaušnica v določenem trenutku in ob pravem času koristna.« »Hočeš, nočeš, je bila ta ekipa [Urugvaj] na drugi ravni. Še enkrat ponavljam, da smo se skozi to igro pripravljali na naslednjo.«

Glavni cilj pa je vendarle dosežen: Rusija se je uvrstila v izločilne boje. 1. julija bo njena nasprotnica Španija, ki je včeraj imela nepričakovano velike probleme z reprezentanco Maroka. Maročani so dvakrat povedli in skoraj dosegli senzacionalno zmago. Šele v 91. minuti je Iago Aspas Špance rešil pred porazom in dosegel gol za končni rezultat 2:2, pa še tega je sodnik priznal komaj po ogledu posnetka z novo tehnologijo VAR, saj je pred tem želel gol razveljaviti zaradi domnevnega prepovedanega položaja.

Proti Špancem bo Rusija igrala na svojem glavnem državnem stadionu v Lužnikih v Moskvi, kjer so Rusi na otvoritveni tekmi povozili Savdsko Arabijo s 5:0. Vitalij Mutko, ruski podpredsednik vlade, zadolžen za šport, je izjavil, da je to dobro prizorišče, saj so »Lužniki zgodovinsko gledano vedno bili na naši strani.«

Preberite več o tem, kako lahko na letošnjem svetovnem prvenstvu sodniki prvič še enkrat preučijo svoje odločitve z ogledom posnetkov. Nad vstopom tehnologije v nogometne tekme niso vsi navdušeni.

4.    Poljska    2    0    0    2    1:5    0

Če bi radi uporabili vsebino s portala Russia Beyond na drugih spletnih straneh, delno ali v celoti, nam pišite za dovoljenje in dodajte tudi povezavo na originalni prispevek na naši strani. Če kopirate našo vsebino in jo objavljate na drugih straneh kot svojo brez navedbe vira, se to smatra za grobo kršenje zakonodaje o avtorskih pravicah Ruske federacije. Russia Beyond in medijska hiša RT si pridržujeta pravico do reagiranja na takšne kršitve v različnih državah, tudi po sodni poti.

Še več zanimivih zgodb in videoposnetkov najdete na Facebook strani Russia Beyond Slovenija

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .