Hrvaška uničila angleške nogometne sanje in se z zmago z 2:1 uvrstila v finale SP v Rusiji

Reuters

Angleški navijači so pred tekmo peli pesem »It's coming home, football is coming home,« ki jih spominja na osvojeno svetovno prvenstvo leta 1966, toda njihove sanje po ponovitvi uspeha so se sinoči razblinile. V polfinalu svetovnega nogometnega prvenstva 2018 v Rusiji je Hrvaška na stadionu Lužniki v Moskvi z 2:1 po podaljšku premagala Anglijo in se uvrstila v finale.

Sicer so lep del tekme vodili Angleži, ki so povedli v 5. minuti z golom Trippierja, ki je izkoristil prosti strel na robu kazenskega prostora, dosojen po prekršku nad Allijem. Tudi v nadaljevanju so diktirali dogajanje na igrišču in dolgo se je zdelo, da je samo vprašanje časa, kdaj bodo povedli še z 2:0.

Toda Hrvati so bili zopet, tako kot proti Rusiji in še na kakšni drugi tekmi, veliko boljši v drugem polčasu. Hrvati so v 68. minuti izenačili z golom Perišića, nato pa skoraj povedli (okvir vrat). Redni del se je končal z 1:1 in Hrvate so še tretjo tekmo zapored čakali podaljški.

»Vatreni« so začeli dominirati na igrišču in bili vse bolj samozavestni, Angleži pa so bili, za razliko od Rusov, proti temu tokrat nemočni in so izgubljali koncentracijo. V 109. minuti je Mandžukić izkoristil Perišićevo podajo in dosegel drugi gol, ki se je na koncu izkazal za odločilnega.

Južni sosedi Slovencev slavijo svoj največji nogometni dosežek v zgodovini. V nedeljo, 15. julija, bo Hrvaška v Moskvi igrala v finalu svetovnega prvenstva proti Franciji, ki je v napeti tekmi z 1:0 porazila Belgijo. Belgija in Anglija pa se bosta en dan prej, 14. julija, pomerila v tekmi za tretje mesto.

Če bi radi uporabili vsebino s spletne strani Russia Beyond (delno ali v celoti), pri svoji objavi dodajte zraven še povezavo na prispevek na naši strani.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .