V Rusiji slavijo Francozi: Galski petelini svetovni prvaki po zmagi nad Hrvaško

Kai Pfaffenbach/Reuters
Na stadionu Lužniki v Moskvi smo bili tudi na finalni tekmi priča zanimivemu dvoboju.

Francija je na koncu uresničila vlogo tesnih favoritov in zmagala s 4:2. Francozi so svetovni prvaki drugič v zgodovini. Prvič so zmagali leta 1998 na domačih tleh, ko so Hrvate premagali v polfinalu.

Francija je povedla v 20. minuti, ko je Griezmann s prostim strelom poslal žogo v hrvaški petmetrski prostor, kjer je Mandžukić slabo posredoval z glavo in dosegel avtogol.

Hrvaška je že 10 minut pozneje izenačila z golom Perišića. Sedem minut pozneje je Perišić igral z roko pred svojim golom. Sodnik se je posvetoval z VAR in po ogledu videoposnetka dosodil enajstmetrovko. Francija je v 39. minuti z golom z bele točke povedla z 2:1, strelec pa znova Griezmann.

V 65. minuti je tretji gol za Francijo zadel Pogba, Hrvate pa je v 69. minuti še dodatno potrl izreden strel 19-letnega Kyliana Mbappeja, po Peleju drugega najstnika v zgodovini, ki je dal gol na finalu svetovnega nogometnega prvenstva.

Mandžukić je po hudi napaki francoskega vratarja Llorisa zmanjšal zaostanek na 4:2, vendar Hrvati navkljub vsem prizadevanjem niso več uspeli premagati strnjene francoske obrambe.

Bralci našega portala ste precej enakovredno napovedovali zmagovalca finalne tekme. V anketi na naši spletni strani so imeli rahlo prednost Francozi, v komentarjih na našem Facebook profilu pa Hrvati.

Francoski selektor Didier Deschamps na rokah svojih varovancev

Svetovno nogometno prvenstvo v Rusiji 2018 je tako zaključeno. Putin je na uradni slovesnosti v Kremlju že predal štafeto Katarju, ki bo gostil naslednji mundial leta 2022. Zdaj pa še preberite pet dobrih razlogov, zakaj smo bili v Rusiji priča enemu najboljših prvenstev vseh časov.

Opozorilo! Vsakršno polno ali delno kopiranje gradiva Russia Beyond brez pisnega dovoljenja in neposredne povezave na originalno objavo Russia Beyond in drugih elektronskih virov se smatra za grobo kršenje zakona o avtorskih pravicah Ruske federacije. Russia Beyond in medijska hiša RT si pridržujeta pravico do reagiranja na takšne kršitve v različnih državah, tudi po sodni poti.

Še več zanimivih zgodb in videoposnetkov najdete na Facebook strani Russia Beyond Slovenija

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .