V Rusiji slavijo Francozi: Galski petelini svetovni prvaki po zmagi nad Hrvaško

Kai Pfaffenbach/Reuters
Na stadionu Lužniki v Moskvi smo bili tudi na finalni tekmi priča zanimivemu dvoboju.

Francija je na koncu uresničila vlogo tesnih favoritov in zmagala s 4:2. Francozi so svetovni prvaki drugič v zgodovini. Prvič so zmagali leta 1998 na domačih tleh, ko so Hrvate premagali v polfinalu.

Francija je povedla v 20. minuti, ko je Griezmann s prostim strelom poslal žogo v hrvaški petmetrski prostor, kjer je Mandžukić slabo posredoval z glavo in dosegel avtogol.

Hrvaška je že 10 minut pozneje izenačila z golom Perišića. Sedem minut pozneje je Perišić igral z roko pred svojim golom. Sodnik se je posvetoval z VAR in po ogledu videoposnetka dosodil enajstmetrovko. Francija je v 39. minuti z golom z bele točke povedla z 2:1, strelec pa znova Griezmann.

V 65. minuti je tretji gol za Francijo zadel Pogba, Hrvate pa je v 69. minuti še dodatno potrl izreden strel 19-letnega Kyliana Mbappeja, po Peleju drugega najstnika v zgodovini, ki je dal gol na finalu svetovnega nogometnega prvenstva.

Mandžukić je po hudi napaki francoskega vratarja Llorisa zmanjšal zaostanek na 4:2, vendar Hrvati navkljub vsem prizadevanjem niso več uspeli premagati strnjene francoske obrambe.

Bralci našega portala ste precej enakovredno napovedovali zmagovalca finalne tekme. V anketi na naši spletni strani so imeli rahlo prednost Francozi, v komentarjih na našem Facebook profilu pa Hrvati.

Francoski selektor Didier Deschamps na rokah svojih varovancev

Svetovno nogometno prvenstvo v Rusiji 2018 je tako zaključeno. Putin je na uradni slovesnosti v Kremlju že predal štafeto Katarju, ki bo gostil naslednji mundial leta 2022. Zdaj pa še preberite pet dobrih razlogov, zakaj smo bili v Rusiji priča enemu najboljših prvenstev vseh časov.

Če bi radi uporabili vsebino s spletne strani Russia Beyond (delno ali v celoti), pri svoji objavi dodajte zraven še povezavo na prispevek na naši strani.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .