Spartak po 16 letih spet osvojil rusko nogometno prvenstvo

Stadion Spartak ("Otkritie-Arena") v Moskvi.

Aleksandra Guzeva
Moskovski nogometni klub se očitno vrača na pota stare slave. Po 16 »sušnih« letih je Spartak iz Moskve ponovno osvojil naslov ruskega nogometnega prvaka.

Nogometni klub Spartak Moskva je postal prvak Rusije v nogometu. Rdeče-beli so naslov osvojili potem, ko je Zenit iz Sankt Peterburgu včeraj doma izgubil proti Tereku iz Groznega (0:1), poročajo ruski mediji.

Spartak je po 27 krogih (tri kroge pred koncem) zbral 63 točk in predčasno postal ruski prvak, saj drugouvrščena CSKA Moskva zaostaja za 10 točk, še točko manj ima Zenit. Moskovski nogometni klub ni osvojil najvišje ruske nogometne lige že od leta 2001. Ruski prvak je postal desetič, skupaj s tekmovanji iz Sovjetske zveze pa ima že 22 naslovov državnega prvaka, s čimer je absolutni ruski rekorder.

Kot piše Rambler, je letošnja lovorika Spartaka veliko presenečenje za večino strokovnjakov in ljubiteljev nogometa, za povrh pa mu je to uspelo že tri kroge pred koncem prvenstva. Če bi uspeli obdržati prednost 10 točk do konca prvenstva, pa bi bila to celo zmaga z največjo razliko v zgodovini ruske Premier lige – trenutni rekord 9 točk prednosti drži ravno Spartak iz leta 2001.

Po 16 žalostnih letih so rdeče-beli pod taktirko italijanskega trenerja Massima Carrere ponovno obudili že dolgo pozabljen slogan, ki je vrsto let zaznamoval ta klub in so ga na začetku tega stoletja poznali vsi: »Spartak – šampijon!« še piše avtor prispevka na portalu Rambler.

Če bi radi uporabili vsebino s spletne strani Russia Beyond (delno ali v celoti), pri svoji objavi dodajte zraven še povezavo na prispevek na naši strani.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .