Japonski nogometaši navdušili svet z brezhibno čisto slačilnico po tekmi

Vzorno zastopanje svoje države, ni kaj. Tudi njihovi navijači so se znova izkazali s čiščenjem tribun na stadionu.

2. julija sta Belgija in Japonska odigrali zares napeto tekmo osmine finala svetovnega nogometnega prvenstva v Rostovu na Donu. Edina preostala azijska ekipa je do 69. minute vodila z 2:0, nakar je Belgija naredila spektakularen preobrat in zmagala z zadetkom v sodnikovem podaljšku, v 94. minuti.

Z enako vnemo pa svet govori tudi o dogodku po tekmi. Japonci so tudi po porazu ohranili mirno kri in se navijačem zahvalili za zvesto podporo. Nato pa so za seboj povsem pospravili slačilnico in pustili sporočilo v ruščini: Спасибо (Hvala).

Toda to še ni vse. Japonski navijači so pomagali čistiti smeti na Rostov Areni, podobno kot po tekmi skupinskega dela v Saransku.

»Tukaj igramo nogomet, na igrišču se borimo, a hkrati tudi zastopamo Japonsko in to moramo početi z dostojanstvom. To so prikazali tudi navijači,« je komentiral japonski branilec Maja Jošida.

Še več o vzornem obnašanju navijačev izveste tukaj.

Opozorilo! Vsakršno polno ali delno kopiranje gradiva Russia Beyond brez pisnega dovoljenja in neposredne povezave na originalno objavo Russia Beyond in drugih elektronskih virov se smatra za grobo kršenje zakona o avtorskih pravicah Ruske federacije. Russia Beyond in medijska hiša RT si pridržujeta pravico do reagiranja na takšne kršitve v različnih državah, tudi po sodni poti.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .