Japonski nogometaši navdušili svet z brezhibno čisto slačilnico po tekmi

Vzorno zastopanje svoje države, ni kaj. Tudi njihovi navijači so se znova izkazali s čiščenjem tribun na stadionu.

2. julija sta Belgija in Japonska odigrali zares napeto tekmo osmine finala svetovnega nogometnega prvenstva v Rostovu na Donu. Edina preostala azijska ekipa je do 69. minute vodila z 2:0, nakar je Belgija naredila spektakularen preobrat in zmagala z zadetkom v sodnikovem podaljšku, v 94. minuti.

Z enako vnemo pa svet govori tudi o dogodku po tekmi. Japonci so tudi po porazu ohranili mirno kri in se navijačem zahvalili za zvesto podporo. Nato pa so za seboj povsem pospravili slačilnico in pustili sporočilo v ruščini: Спасибо (Hvala).

Toda to še ni vse. Japonski navijači so pomagali čistiti smeti na Rostov Areni, podobno kot po tekmi skupinskega dela v Saransku.

»Tukaj igramo nogomet, na igrišču se borimo, a hkrati tudi zastopamo Japonsko in to moramo početi z dostojanstvom. To so prikazali tudi navijači,« je komentiral japonski branilec Maja Jošida.

Še več o vzornem obnašanju navijačev izveste tukaj.

Če bi radi uporabili vsebino s spletne strani Russia Beyond (delno ali v celoti), pri svoji objavi dodajte zraven še povezavo na prispevek na naši strani.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .