Odzivi v Rusiji: Spartak se je ustrašil Maribora in odstopil točko

Šuler (Maribor) in Adriano (Spartak) v boju za žogo.

Zuma Press/Global Look Press
V prvem krogu skupinskega dela Lige prvakov sta se v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in moskovski Spartak. Čeprav so prišli ruske goste podpret tudi bratski navijači iz Crvene zvezde, moskovska ekipa ni uspela ugnati slovenskega moštva. Mnogi pravijo, da glede na slabo formo Spartaka v tej sezoni to sploh ni presenečenje.

Spartak Moskva je po devetih krogih najvišje ruske nogometne lige šele na osmem mestu, nedavno je bil celo šele na 10. mestu. Ruski navijači niso bili nič bolj pozitivno presenečeni nad nastopom v Mariboru.

Oboji so napadali

Obe ekipi sta veliko napadali, a Spartak do 59. minute ni sprožil niti enega strela v okvir vrat. Pri Sport ekspresu so komentirali, da je Spartak prvi polčas bolj gledal na stran kot igral, kot da bi nasproti stal kakšen Liverpool in ne Maribor. Slednji je bil dejansko bližje zadetku, četudi tudi slovenska ekipa ni povsem zadovoljila pričakovanj svojih navijačev, so zapisali. Prvi polčas je zaznamovalo tudi metanje bakle na igrišče s strani navijačev Spartaka. Če bi se to ponovilo, bi lahko ruska ekipa celo izgubila tekmo brez boja, mogoče je pričakovati kakšne naknadne sankcije.

Spartak se veseli zadetka za 1:0.

»Maribor je povsem stisnil Ruse«

Spartak je po nervoznem začetku izboljšal svojo igro in Aleksander Samedov je pripeljal rusko moštvo v vodstvo. Sledil je močnejši pritisk Maribora, ki je uspel doseči izenačujoči zadetek. Pri Sport ekspresu so komentirali, da je slovenska ekipa tako stisnila ruske nasprotnike proti njihovim vratom, kot da bi šlo za evropskega velikana, ne pa za prvaka Slovenije, goste sta reševala tudi vratar in vratnica. Končni rezultat 1:1 je bil označen za pošten in logičen. »Rdeče-beli so se ustrašili nasprotnika, ki bi ga morali močno premagati,« se glasijo ruske kritike do Spartaka.

Nastop Spartaka je bil bistveno slabši od igre CSKA-ja v Lizboni in zanj se zdaj v medijih predvideva, da se bo najbrž zgolj boril z Mariborom za 3. mesto, težko pa bo konkuriral Liverpoolu in Sevilli za prvi dve mesti v skupini.

Odlično vzdušje v Ljudskem vrtu

Ruski novinar Sport ekspresa je pohvalil prijetno vzdušje v Mariboru pred in med tekmo. »Ulični glasbeniki so igrali ruske pesmi, za kar so dobili veliko bankovcev. Starejši navijači Maribora so malo zapeli in ploskali v ritmu. Vzdušje v mestu je bilo izjemno, kot da bi igrala kakšna skandinavska reprezentanca na evropskem prvenstvu. Šel sem ob rob stadiona in razveselil sem se, ko so naenkrat zatulile sirene in je zrak preplavil dim,« se glasi eden od njegovih vtisov, v nadaljevanju je pohvalil navijanje domačih gledalcev. Pred tekmo so bile sicer prisotne določene napetosti, a so vse skupaj ustavili policisti, ki so se na ulici postavili med podpornike obeh moštev, planili na Ruse in preprečili morebitne resne izgrede.

Navijači Spartaka, ki so jim na tribunah pomagali tudi navijači Crvene zvezde.

Če bi radi uporabili vsebino s spletne strani Russia Beyond (delno ali v celoti), pri svoji objavi dodajte zraven še povezavo na prispevek na naši strani.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .