Rusija gre naprej: Slovenija poražena z 2:0 v četrfinalu

V četrfinalu evropskega prvenstva v malem nogometu v Ljubljani je ruska reprezentanca vendarle upravičila vlogo favorita in premagala slovenske gostitelje v Areni Stožice.

Na priznanem ruskem športnem portalu Čempionat komentirajo, da je šlo pri favoritih iz Rusije za ekipo, ki v skupinskem delu še zdaleč ni pokazala vsega, kar je bilo pričakovano od reprezentance s prvim mestom na evropski lestvici ter naslovoma evropskega in svetovnega podprvaka. Rusija je uspela v celotnem skupinskem delu zabiti samo dva gola. Slovenci so po drugi strani navdušili z zmago nad Italijo in remijem s Srbijo, kar se je poznalo tudi pri 10 tisoč prodanih vstopnicah v Areni Stožice, pišejo v ruskih medijih.

Živčna tekma

Ruski poročevalec razlaga, da je bilo mogoče že po incidentih v prvih minutah čutiti, da bo šlo za naporno tekmo z veliko prekrški in prekinitvami. Slovenija je nastopila precej obrambno in je čakala Ruse na svoji polovici, kar je delalo ruskim nasprotnikom nekaj preglavic, medtem ko je Slovenija računala na protinapade, ki bi se v enem primeru skoraj končali z zadetkom za 1:0. V nadaljevanju sta obe ekipi zapravili zelo nevarne priložnosti, a je "zločin ostal brez kazni", komentirajo na ruskem portalu. Tudi po zaslugi obramb slovenskega vratarja in slabe koncentracije napadalcev na obeh straneh.

Vse to se je spremenilo šele v drugem polčasu, ko je "ruski Brazilec" Lima po odličnem prodoru in podaji Čiškale zadel za 1:0 za Rusijo.

Na ruskem portalu razlagajo, da so se slovenski igralci v drugem polčasu nekoliko utrudili, kar so Rusi izkoristili z močnejšim pritiskom na njihovo polovico, vendar so Slovenci vseeno ohranili upanje in igrali tudi s petimi igralci brez vratarja. Kljub poznejšemu popuščanju koncentracije na ruski strani se slovenskim nasprotnikom ni posrečilo zmanjšati zaostanka, tudi po zaslugi dobrih potez ruskega vratarja. Ruska reprezentanca je v izdihljajih tekme dokončno pokopala upe Slovencev na izenačenje, saj je Robinho v 40. minuti zadel še za 2:0.

Rusija se je tako z zmago nad gostitelji prebila v polfinale evropskega prvenstva in nadaljuje svojo začrtano pot do naslova evropskih prvakov. Rusi so proti Slovencem pokazali veliko več kot na prejšnjih tekmah, odlični Slovenci pa so tokrat morali priznati premoč nasprotnikov. "Mogoče se je Rusija dolgo ogrevala, da bo zdaj hitro šla naprej?" so pokomentirali na portalu Čempionat.

"V nogometu je najlepši pogled na semafor z rezultatom tekme. Kot sem govoril na začetku turnirja, bodo vse igre težke in današnja ni izjema. Kakor greš višje po lestvici, težje je. Tekma proti gostiteljem je vedno nekaj posebnega, Slovenija je imela danes izjemno podporo s tribun, ogromno je bilo navijačev. Prijetno in častno je igrati v takšnem vzdušju. Danes smo zdržali vse preizkušnje in obrnili tehtnico v svojo stran," je o temi dejal vidno zadovoljni ruski selektor Sergej Skorovič.

Kot je znano, letos Rusija gosti svetovno prvenstvo v "velikem" nogometu. Preberite si, zakaj se splača kupiti vstopnico in odleteti v Rusijo!

Če bi radi uporabili vsebino s spletne strani Russia Beyond (delno ali v celoti), pri svoji objavi dodajte zraven še povezavo na prispevek na naši strani.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .