Reakcije v Rusiji po tekmi Spartak-Maribor: »Spet se je ponovilo isto, preveč smo popuščali«

Reuters
Včeraj sta se v ruski prestolnici v 5. krogu skupinskega dela Lige prvakov še drugič pomerila Spartak Moskva in NK Maribor. Podobno kot v Ljudskem vrtu je bil Spartak najprej v prednosti, nato je Maribor izenačil. Ruski športni komentatorji niso skrivali razočaranja nad rezultatom (1:1), saj moskovska ekipa spet ni zmogla premagati slovenskih prvakov.

Tekma na stadionu Otkrytie Arena v Moskvi se je torej končala z remijem, oba gola pa sta padla v zadnjih izdihljajih tekme. Rdeče-beli iz ruske prestolnice so povedli v 82. minuti, ko je zadel Ze Luis. Ko se je zdelo, da bo ruski klub morda le zadržal svojo prednost, pa je v sodnikovem podaljšku, v 92. minuti, rezultat izenačil Mešanović.

Za predstavo o razmerju med nasprotnikoma navedimo še nekaj statistike. Ekipi sta bili relativno enakovredni na terenu:

Vsi streli: 14:9

V okvir vrat: 2:4 (+ Maribor je enkrat zadel vratnico)

Posest žoge: 56% : 44%

Rusi so razočarani nad remijem

Ruski mediji poročajo, da domačini niso skrivali razočaranja nad razpletom. »Kot že mnogokrat v tej sezoni smo znova odstopili zmago, poskušali smo zgolj zadrževati rezultat. Spet se je ponovilo isto. Preveč smo se stiskali k svojim vratom in v sodnikovem podaljšku dopustili zadetek Slovencev,« je zapisano v poročilu s tekme na uradni spletni strani Spartaka.

Podobnega mnenja je bil vezist Denis Glušakov, ki je izjavil, da je ekipa v zadnjih minutah izgubila koncentracijo, rezultat tekme pa šteje za poraz. Tudi sam je komentiral, da se po zadetku ne bi smeli tako umikati v obrambo.

Komentator RT je prevelikemu umikanju v obrambo dodal še kritiko, da je trener Massimo Carrera podcenjeval slovenskega nasprotnika in preveč varčeval z močmi igralcev pred tekmo ruske lige z Zenitom iz Sankt Peterburga. Sam trener je bil vendarle bolj optimističen, saj je dejal, da je kljub izgubljeni zmagi Spartak odigral dobro tekmo: »Slabo smo nadzirali zadnje minute igre. Bistvo je v izkušnjah. Zabili so nam gol, ki bi ga lahko preprečili. Gre za del rasti ekipe. Odigrali smo dobro igro in Mariboru nismo veliko dovolili. Imeli smo boljše možnost, a je ta kozarec za nas napol poln.«

Ruski mediji so povzeli tudi nekatere izjave nogometašev Maribora, ki so izrazili mnenje, da bi lahko iz Moskve odšli tudi z zmago. Vezist Dare Vršič je 1:1 označil za »dober rezultat, a bi lahko dobili še več«, vratar Jasmin Handanovič je komentiral, da je Maribor dobro igral v obrambi in Spartaku »ni dovolil nič prostora«, glavni trener Darko Milanič pa je ruskim novinarjem rekel, da »ni naključje, da smo lahko proti Spartaku dvakrat dobili točko«.

Kljub negodovanju pa so domačini iz Rusije lahko po tekmi malo bolj zadovoljni kot slovenski gostje. Z remijem so si nogometaši Spartaka namreč zagotovili najmanj tretje mesto v skupini in vsaj uvrstitev v Ligo Evropa, medtem ko bo Maribor v prihodnjem, 6. krogu, odigral svojo zadnjo evropsko tekmo v letošnji sezoni.

Če bi radi uporabili vsebino s spletne strani Russia Beyond (delno ali v celoti), pri svoji objavi dodajte zraven še povezavo na prispevek na naši strani.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .