Nepričakovano visoko število ruskih medalj na zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu

Julija Belorukova, prejemnica dveh bronastih medalj v smučarskih tekih.

Aleksej Filippov/Sputnik
Kljub ostrim ukrepom proti Rusiji, zaradi katerih so mnogim športnikom prepovedali udeležbo na zimski olimpijadi, preostali pa so morali tekmovati pod nevtralno olimpijsko zastavo, so ruski športniki osvojili kar 17 medalj.

Zlato za hokejiste

Zmaga ruske hokejske ekipe je bila neverjetna, še posebej zato, ker na ledu ni bilo najboljših igralcev iz ameriške NHL lige. Z zmago 4:3 proti Nemčiji so tako osvojili prvo zlato olimpijsko medaljo po 20 letih.

Umetnostno drsanje

15-letna Alina Zagitova je debitirala na letošnjih igrah in s svojim izjemnim programom osvojila srca mnogih. S svojim nastopom je dosegla 239,57 točk in s tem premagala svojo glavno tekmico, rojakinjo Jevgenijo Medvedjevo (238,26 točk). Tudi slednja je prikazala nepozaben program, že prej pa je podrla svetovni rekord v ženskem kratkem programu. V ekipnem programu (na sliki) so Rusi osvojili srebro.

Več o izjemnih programih obeh Rusinj: Rusinji sta radikalno dvignili standarde umetnostnega drsanja

Smučarski teki

Od leve proti desni: Andrej Larkov, Aleksander Bolšunov, Aleksej Červotkin in Denis Spicov.

Mladi ruski tekači Aleksander Bolšunov, Aleksej Červotkin, Andrej Larkov in Denis Spicov so v štafeti 4 x 10 km dosegli nemogoče. Vsi rojeni med letoma 1989 in 1996 so za Norveško zaostali le za 10 sekund in osvojili srebro. Individualno so blesteli še v drugih disciplinah, kjer so pobrali srebrne in bronaste medalje.

Od desne proti levi: Natalja Neprjajeva, Julija Belorukova, Anastasija Sedova in Anna Nečajevskaja.

Izkazale so se tudi ženske, ki so v štafeti in sprintu osvojile bronaste medalje.

Smučanje prostega sloga - Kros

Sergej Ridzik je šele pred kratkim začel s smučanjem prostega sloga. Leta 2015 je osvojil dve medalji na svetovnem pokalu. Malo pred začetkom olimpijade se je resno poškodoval in si premaknil dve vretenci, vendar si je opomogel in v Pjongčangu osvojil bronasto medaljo.

Izgubljena medalja

Anastasija Brizgalova in njen mož Aleksander Krušelnicki sta v krlingu v mešanih parih osvojila bronasto medaljo. Na letošnjih zimskih igrah so bili mešani pari prvič vključeni v olimpijski program. Mnogi mediji so takoj opazili lepoto Brizgalove (tudi mi smo pisali o njej), srečo ob prejemu medalje pa je kmalu zamenjal škandal, saj je bil Krušelnicki pozitiven na dopinškem testu. V njegovi krvi so namreč našli prepovedan meldonium. Odvzete medalje so predali Norvežanom.

Nekateri Rusi ob tem iskreno čestitajo tudi Slovencem, ki se domov vračajo z dvema medaljama.

Vse, ki vam je všeč naša stran, vabimo, da se naročite na pisma uredništva z najboljšimi zgodbami tedna. Naročnina je seveda brezplačna!

Če bi radi uporabili vsebino s spletne strani Russia Beyond (delno ali v celoti), pri svoji objavi dodajte zraven še povezavo na prispevek na naši strani.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .