Drama v Sočiju: Gostitelji izpadli po slabem izvajanju enajstmetrovk

Maksim Šemetov / Reuters
V včerajšnjem četrtfinalu letošnjega mundiala je reprezentanca Rusije po izvajanju enajstmetrovk izgubila proti Hrvaški, potem ko je rezultat po podaljških ostal neodločen pri 2:2.

V rednem delu tekme sta obe ekipi dosegli po en gol. Čerišev je v 31 .minuti s fantastično "bombo" zatresel hrvaško mrežo, a so Hrvati že v 40. minuti vrnili uslugo z golom Kramarića

Na naslednji zadetek smo morali čakati do 101. minute, ko je hrvaško reprezentanco v vodstvo povedel Vida, a je še pred iztekom podaljškov v 114. minuti za hrbet hrvaškega vratarja žogo spravil Fernandes in izenačil na 2:2.

Pri izvajanju enajstmetrovk so Hrvati pokazali več natančnosti in zbranosti ter svojo ekipo lansirali v polfinale, kjer se bodo 11. julija v Moskvi pomerili z Angleži.

Kako pa so se na poraz svojih ljubljencev odzvali ruski navijači? Objavljamo nekaj prvih odzivov s socialnih omrežij.

"Seveda sem razočarana, vendar je bila super tekma! Hvala naši ekipi za odlično igro na tem prvenstvu!"

"Prelepa zgodba z žalostnim koncem. Hvala za vašo igro, Rusija!"

"Čeprav je naša reprezentanca izgubila, si je prislužila naklonjenost in spoštovanje mnogih."

"Ponovno smo v solzah, ampak vi ste najboljši!"

Ruska reprezentanca je imela zelo simpatično podporo s tribun.

Hrvaška predsednica Kolinda Grabar-Kitarović in ruski premier Dmitrij Medvedjev sta bila ob polčasu oba zadovoljna z igro. Rezultat je bil takrat še 1:1.

"Razpoloženje pred koncem prvega polčasa."