Rusi se bodo za tretje mesto Svetovnega prvenstva v hokeju pomerili s Finci

Ruska reprezentanca v hokeju se bo danes za bronasto medaljo na Svetovnem prvenstvu v hokeju pomerila s finsko reprezentanco. Za prvo mesto se bosta pomerili ekipi Kanade in Švedske.

Ruska hokejska reprezentanca je včeraj v polfinalu zgubila proti reprezentanci Kanade in sicer z rezultatom 2:4. Švedi so v drugem polfinalu zmagali proti finski reprezentanci (4:1).

"Fantje niso nič krivi. Na tekmovanju igrajo zelo močno in dobro,“ je podpredsednik vlade Vitalij Mutko komentiral poraz ruske ekipe proti kanadski reprezentanci za tiskovno agencijo R-Sport, ki jo povzema RIA Novosti.

“Tretji polčas smo preprosto oddali Kanadčanom, ki so odigrali naš hokej. Zmanjkalo nam je discipline, tako kot že v tekmi z ZDA. V tretjem polčasu nam je zmanjkalo koncentracije. Ampak na splošno fantom nimamo kaj očitati, saj so se borili do konca. Želim jim, da bi osvojili tretje mesto. Že uvrstitev v polfinale svetovnega prvenstva je zelo resen rezultat".

Ruska ekipa lahko medaljo na svetovnem prvenstvu osvoji že četrto leto zapored. Pred letom dni so Rusi v Moskvi osvojili bronasto medaljo, pred dvema letoma so na Češkem dobili srebro, pred tremi leti pa so zmagali na prvenstvu v Minsku. Vse odkar reprezentanco od leta 2014 vodi Oleg Znarka, je ruska ekipa na svetovnih prvenstvih vedno osvojila medalje.

Če bi radi uporabili vsebino s spletne strani Russia Beyond (delno ali v celoti), pri svoji objavi dodajte zraven še povezavo na prispevek na naši strani.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .