Hokejska zmeda na olimpijskih igrah: Rusi izgubili proti Slovakom, Slovenija premagala ZDA!

Reuters
Začetek tekem na olimpijskih igrah v Pjongčangu je presenetil ljubitelje hokeja na ledu. V skupini B se Slovenci po popolnem preobratu veselijo zmage nad Američani, ruski hokejisti, ki veljajo za ene od favoritov turnirja, pa so utrpeli poraz proti Slovaški. Obe tekmi sta se končali z rezultatom 3:2.

Za Slovenijo, ki je v zadnji tretjini nadoknadila zaostanek 0:2 in nato zmagala z golom v 38. sekundi podaljška, sta zadela dvakrat Jan Muršak in enkrat Jan Urbas, za ZDA sta bila uspešna Brian O'Neill in Jordan Greenway.

Tudi v Rusiji tekma ni ostala neopažena. Predsednik ruske hokejske zveze Vladislav Tretjak je dejal, da so Američani preprosto podcenjevali slovenske nasprotnike. »Mislili so, da jih bodo zlahka premagali. Nihče ni pričakoval, da bodo Američani izgubili proti Slovencem. Ni slabih nasprotnikov. Nasprotnika smeš oceniti šele potem, ko si ga premagal,« je delil svoje vtise za medije.

Šokanten poraz Rusije

Medtem ko je Slovenija doživela pozitivno presenečenje, so ruski hokejisti pod olimpijsko zastavo, doživeli hladen tuš proti reprezentanci Slovaške. Tudi na tej tekmi so favoriti (Rusija) povedli z 2:0, in to že v prvih petih minutah (Vladislav Gavrikov, Kiril Kaprizov), a so potem sledili trije goli Slovakov (Peter Olvecki, Martin Bakoš, Peter Čerešnjak).

Pri ruski agenciji RIA Novosti so komentirali, da je Rusija po vodstvu z 2:0 začela delati vrsto napak, zaradi njih je že v prvem polčasu v samo dveh minutah prejela dva gola. Po tekmi je krivdo za poraz prevzel trener Oleg Znarok. »Mi smo bili tisti, ki smo izpustili tekmo iz rok,« so navajali njegove besede svetovni mediji.

Vse, ki vam je všeč naša stran, vabimo, da se naročite na pisma uredništva z najboljšimi zgodbami tedna. Naročnina je seveda brezplačna!

Nekdanji reprezentančni branilec Aleksander Guskov je pohvalil slovaško igro v obrambi in protinapadih, ruskim hokejistom je očital popustljivost. »Sramoten poraz. Nihče si ni mislil, da se bo prva tekma tako iztekla. Na hitro so zabili gole. Ne bom rekel, da so [Rusi] nehali igrati, so jim [Slovakom] pa dovolili protinapad in gol ter jim tako »dali dihati«, tako so dobili zaupanje vase. Še en napad, rikošet in rezultat je bil izenačen, zatem so se Slovaki zaprli v obrambo in odlično izvajali protinapade,« je povzel potek igre na ledu.

Kljub temu v ruskih športnih krogih vlada optimizem, da se bodo stvari obrnile na bolje. Že RIA Novosti je poročilo o porazu naslovila z besedami: »Bolje, da izgubimo zdaj kot pozneje«. Strokovnjak in zaslužni trener Rusije Rafal Išmatov pa je izražal mnenje, da po porazu ni razlogov za paniko.

»Niso pokazali najboljšega hokeja. Takšno je pač življenje. Ne verjamem, da je sedaj treba delati kakšne zaključke. Narediti jih moramo po [tretji] tekmi z Američani. Lahko gre za aklimatizacijo, sploh pri starejših igralcev. Na splošno je ekipa za 10-12 minut pokazala tisti hokej, ki ga zna igrati,« se je glasil komentar Išmatova.

Rusi po zmago nad Slovenijo

Že jutri, 16. februarja, se bodo med seboj pomerili hokejisti Rusije in Slovenije. Ruski mediji že citirajo besede slovenskega kapetana Jana Muršaka, ki pričakuje težko tekmo. »Vsi vemo, kako dobra ekipa je Rusija. Prvič, Rusija ima štiri močne člene, drugič, gre za zelo hitro ekipo. Proti njim bomo imeli zelo težko tekmo. Želim si, da bi šla naša ekipa vanjo stoprocentno, rezultat pa bomo videli na semaforju,« je izjavil za rusko agencijo RIA Novosti.

Ruski hokejisti, ki želijo nič manj kot zlato kolajno, pa bodo poskušali začeti zmagovati. Več o njihovih pričakovanjih in pripravah na tekmo proti Sloveniji izveste jutri. Isti dan bo tudi tekma ZDA – Slovaška.

Če bi radi uporabili vsebino s spletne strani Russia Beyond (delno ali v celoti), pri svoji objavi dodajte zraven še povezavo na prispevek na naši strani.

Spletna stran uporablja piškotke. Več informacij dobite tukaj .